NUTRILON Lactose Free špeciálne mlieko od narodenia 400 g

€14
Skladom
Môžeme doručiť do:
22.4.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

Nutrilon 1 Low Lactose je určený na diétny režim pri čiastočnej alebo úplnej neznášanlivosti mliečneho cukru (laktózy) a pri realimentácii po hnačkách.

Dávkovanie a odporúčania:Riaďte sa individuálnou potrebou dieťaťa a odporúčaním vášho pediatra. Pri zavádzaní prvých nemliečnych príkrmov sa riaďte odporúčaniami lekára.Spôsob použitia a ďalšie informácie nájdete na obaloch.


Zloženie:

Sušený glukózový sirup, rastlinné oleje (palmový, repkový, kokosový, slnečnicový), kazeinát (z MLIEKA), maltodextrín, fosforečnan vápenatý, citran sodný, hydrogénfosforečnan draselný, RYBÍ olej, citran draselný, citran draselný, RYBÍ olej, citran draselný lin chlorid, olej z Mortiella alpina, emulgátor (SÓJOVÝ lecitín), kyselín L-askorbová, hydroxid draselný, inositol, taurín, L-tryptofán, L-karnitín, síran železnatý, síran zinočnatý, sodná soľ uridín 5'-monofos -monofosfát, DL-alfa-tokoferyl acetát, D-pantothenát vápenatý, adenozín 5'-monofosfát, sodná soľ inosin 5'-monofosfátu, nikotínamid, súdna soľ guanozín 5'monofosfátu, síran-metan palmitát, tiamín hydrochlorid, pyridoxín hydrochlorid, jodid draselný, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), síran manganatý, seleničitan sodný, fytomenadion, D-biotín, cholekalciferol, kyanokobalamín.

Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu potraviny.

ALERGÉNY SÚ ZVÝRAZNENÉ VEĽKÝM PÍSMOM

Výživové údaje na 100 ml mlieka:
Energetická hodnota: 276 kJ/66 kcal, Tuky: 3,4 g (z toho nasýtené mastné kyseliny 1,5 g; polynenasýtené mastné kyseliny 0,6 g; kyselina arachidónová 17 mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 17 mg, kyselina linolová mg, kyselina alfa-linolénová 55 mg), Sacharidy: 7,6 g (z toho cukry 1,2 g: laktóza < 0,007 g; polyalkoholy: inositol 7,3 mg), Vláknina: 0 g, Mliečne bielkoviny: 1,3 mg.

Vitamíny:
Vitamín A 58 mcg, vitamín D3 1,7 mcg, vitamín \ 1,2 mg TE, vitamín K 4,4 mcg, vitamín C 9,3 mg, tiamín (B1) 0,07 mg, riboflavín (B2) 0, 14 mg, niacín (B3) 0,43 mg, vitamín B6 0,046 mg, folát 14 mcg, kyselina listová 8,3 mcg, vitamín B12 0,17 mcg, bitín 1,6 mcg, kyselina pantoténová 0,528 mg.

Minerálne látky:
Na 22,1 mg, K 80 mg, Cl 51 mg, Ca 68 mg, P 49 mg, Mg 5,6 mg, Fe 0,71 mg, Zn 0,48 mg, Cu 0,052 mg, Mn 0,007 mg, Fluoridy < 0,0059 mg, S 3,0 mcg, I 13 mcg.

Ostatné dôležité látky:
L-karnitín 2,1 mg, Cholín 22 mg, Taurín 5,4 mg, Nukleotidy 2,3 mg.

Návod na prípravu mlieka:- Umyte si dôkladne ruky a vysterilizujte používaný riad.

- Prevarte čerstvú pitnú vodu určenú pre dojčatá a nechajte ju v kanvici vychladnúť asi 30 minút na približne 40° C.

- Zodpovedajúce množstvo vody vlejte do vysterilizovanej fľaše. Nepoužívajte opakovane prevarenú vodu.

- Na dávkovanie vždy používajte priloženú odmerku a prášok zarovnajte pomocou špeciálneho plastového pásika vo vnútri obalu na dosiahnutie presnej dávky. Prášok v odmerke nestláčajte.

- Pridajte zodpovedajúce množstvo prášku do vody. Príliš veľké odchýlky od odporúčaných dávok môžu mať škodlivé následky.

- Uzatvorte fľašu a dôkladne ju pretrepte (najmenej 10 sekúnd), než sa všetok prášok rozpustí. Odstráňte viečko a nahraďte ho sterilným cumlíkom.

- Overte teplotu mliečnej zmesi kvapnutím na vnútornú stranu zápästia a pripravenú dávkuPodávajte ihneď a spotrebujte do 2 hodín.

Dôležité upozornenia:Pripravenú stravu spotrebujte do dvoch hodín. Vždy zlikvidujte nespotrebovanú stravu. Neohrievajte stravu v mikrovlnnej rúre, aby ste predišli obareniu dieťaťa v dôsledku nerovnomerného ohriatia. Nikdy nepridávajte do detskej výživy viac odmeriek, ako je stanovené, ani čokoľvek iné. Dohliadnite na hygienu ústnej dutiny v období rastu prvých zúbkov, predovšetkým pred spaním.Po každom použití obal vždy dôkladne uzatvorte a uchovávajte ho na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke). Nevkladajte dovnútra vlhkú odmerku. Obsah spotrebujte do 1 mesiaca po otvorení.

Rada Proexpert:Nutrilon rada ProExpert je vhodná pre deti so špecifickými výživovými potrebami. Prináša riešenie pre deti s drobnými zažívacími ťažkosťami, s prejavmi alergickej reakcie, s predpokladom k vzniku alergií a pre deti predčasne narodené.O Nutrilone:Tím expertov sa viac ako 40 rokov zaoberá výskumom materského mlieka. Nové poznatky napomáhajú inováciám výrobkov výživy pre dojčatá, batoľatá a tiež dojčiace mamičky.Okrem toho Nutrilon nezabúda ani na dojčatá a batoľatá so špecifickými stravovacími požiadavkami, akými sú napríklad alergie, grckanie, koliky, intolerancia laktózy a ďalšie.Materské mlieko je pre bábätko tou najlepšou výživou. Dodáva mu všetko potrebné pre zdravie, odolnosť voči chorobám a správny vývoj. Aby mali aj dojčatá, ktoré nemôžu byť dojčené, optimálnu výživu, Nutricia vylepšuje receptúry dojčenských mliek podľa vzorca materského mlieka. Mlieka plného vitamínov, potrebných a užitočných látok.

Krajina pôvodu: Holandsko

Adresa dodávateľa: Danone a.s., V parku 2294/2, 148 00 Praha 4, Česká republika

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: