Ako vznikol Black Friday a zopár tipov na najlepší darček detičkám na Vianoce

Každý rok približne mesiac pred Vianocami je tu nákupná horúčka takzvaná Black Friday. Obchody ponúkajú zľavy na svoje produkty a často sú vypredané už za pár dní, v USA dokonca väčšinou za pár hodín. Určite ste videli aspoň jedno video zo šialenstva, ktoré sa odohráva počas dní v USA na Black Friday v nákupných centrách a obchodoch. Ale zamýšľali ste sa niekedy na tým, ako toto všetko vzniklo a čo to vlastne naozaj ten Black Friday je? O tom ako aj o tipoch na super vianočné darčeky sa dozviete v našom ďalšom článku.

 

Ako vznikol Black Friday?

black_balony

Black Friday alebo po Slovensky Čierny Piatok vznikol v USA vo Philadelphii, a to kvôli dopravnej situácii a dopravným zápcham, ktoré tam prebiehali tradične každý rok deň po vďakyvzdaniu. Samotní obchodníci tomuto názvu neholdovali a nepáčilo sa im, že sú spájaní s dopravným zmätkom, a tak premenovali Black Friday na Big Friday, avšak to sa vôbec neujalo.

Taktiež jedna z teórii ako vznikol Black Friday pochádza z burzy, kedy nastal nepriaznivý vývoj cien zlata a tým bol spôsobený jej následný krach. Nastal veľký prepad cien a veľa investorov prišlo o svoje peniaze.

Existuje mnoho teórii, ako Black Friday vznikol, ale aj množstvo kritiky práve kvôli častým zraneniam a nehodám. Popri ňom existujú aj Cyber Monday, Gray Thursday alebo Cyber Week. V dnešných dňoch funguje Black Friday aj v e-shopoch, a tak zákazníci nemusia hodiny stáť v radoch a tlačiť sa medzi ľuďmi. Avšak aj takéto spôsoby dodnes stále existujú.

Zopár zaujímavostí

 

  • Veľkou zaujímavosťou je, že počas Black Friday majú aj viac práce inštalatéri. Je to kvôli tomu, že niekoľkokrát sa stalo, že zákazníci v nákupných centrách preťažili toalety, a tak museli inštalatéri prečisťovať potrubia.
  • V Mexiku je Black Friday nazývaný ako „EL Buen Fin“, ako dobrý víkend.
  • Obchodníci uvádzajú svoje straty v červenom prevedení, no zisky zasa čiernym. Je to taktiež jedna z vecí, prečo je čierny piatok čiernym.
  • Ošiaľ kvôli Black Friday býva tak veľký, že obzvlášť v USA vznikajú aj rôzne nehody  a zranenia spôsobené tlačenicou a davom.
  • Primárnou motiváciou nákupov na Black Friday je, že daný produkt má vysokú zľavu.
  • Podľa jedného prieskumu zákazníci uviedli, že určité percento nakupuje opitých.

 

Čo nakúpiť detičkám na Black Friday na LALALU.sk


Na Black Friday sa možete tešiť na 40 % zľavu na vybrané produkty u nás na e-shope LALALU.sk. Nájdete široký sortiment podložiek na hranie, ktoré poskytnú detičkám úžasný priestor na hranie, sú mäkké, hypoalergénne, vodeodolné a predovšetkým certifikované.

podlozka2

  

 

Detskú kozmetiku Nailmatic, kde nájdete napríklad detské mydielka, šumivé bomby do kúpeľa alebo aj detský lesk a lak na nechty. Flexibilné dráhy Waytoplay, ktoré sú veľmi univerzálne a použiteľné kdekoľvek, kde sa práve nachádzate. Waytoplay dáva možnosť detičkám nástroj vytvoriť vlastnú hru. Doplnky do detskej izby KidsDepot, kde nájdete množstvo zaujímavých doplnkov do detskej izbičky, ako napríklad rôzne dekorácie na stenu.

Detskú jedálenskú súpravu Bumkins a Mushie, ekologické a zdravotne nezávadné s úžasným dizajnom nájdete aj jedálenské súpravy, ktoré si detičky hneď obľúbia.

mushie_title

 Pracie prostriedky Souldrops sú ekologické a zároveň cenovo dostupné. Balenie sa vyrába z recyklovateľných materiálov. Detské kolobežky Micro majú špeciálny mechanizmus, prostredníctvom ktorého sa kolobežky pri ľahkom naklonení riadiacej tyče a prenesení váhy zatáča do strán.

 

Detergenty Nellie´s ALL Natural sú praktické pomôcky pri každom praní alebo umývaní riadu. Nájdete tam produkty ako odstraňovač škvŕn, tablety do umývačky alebo aj guličky do sušičky. Bedrový nosič Pognae, je všestranný nosič určený na dlhé výlety a túry. Jeho veľkým plus je, že podporuje zdravý vývin chrbtice dieťatka a zároveň sa stará aj o chrbticu rodiča. Multifunkčnú stoličku Koala je milé vyobrazenie jedálenskej stoličky, ktorá v sebe ukrýva užitočný podsedák a zábavné detské vozidlo. Detské slnečné okuliare Babiators, nezabúdajte na to, že detičky sú vystavené UV žiareniu trikrát viac než dospelé osoby. Rovnako by sme mali očká chrániť, keď svieti slnko aj počas zimných období. Liip Smart Monitor, je inteligentný náramok, ktorý vám umožní sledovať tri dôležité funkcie dieťatka, a to pulz, kyslík v krvi a teplotu v reálnom čase. Detské rúška Feismasa, aj počas pandémie, ale aj počas chrípkových sezón sa oplatí mať po ruke rúška pre ochranu našich najmenších.

OMY dizajnové omaľovánky, kreatívne omaľovánky, ktoré sú pestré svojím prevedením a sviežou energiou. Vankúše Baby Elephant ears, vankúšiky sú v tvare sloních uší, majú ergonomický tvar vďaka čomu poskytnú dieťatku a detskej hlavičke a chrbatiku oporu. Sú vyrobené z organicky vypestovaných bambusových a kukuričných vlákien, takže sú úplne bezpečné.

baby-elephant-ears

Silikónové zubné kefky, ktoré sú určené pre detičky od 4 týždňov do 4 rokov. Vyrábajú sa v USA z certifikovaného potravinárskeho silikónu, ktorý je mäkký a zdravotne nezávadný. Neobsahujú nebezpečné látky a sú veľmi príjemné pri umývaní zúbkov.  Brushies WC trenažér, trenažér je ideálnym pomocníkom pre vaše detičky. Má nastaviteľnú výšku nôh, vyberateľnú nádobu a tekutina sa neodráža mimo nádobky.